همبازی فروشگاه بلاگ
همکاری با ما ورود / عضویت ورود مدیران

باشگاه تیراندازی تهران

توضیحات

ورزش تیر اندازی یکی از بهترین ورزش ها برای پرورش تمرکز، هوش،دقت و سرعت است. این ورزش یکی از ورزش های مفرح و رقابتیست که بخش زیادی از طرفداران ومدال های المپیکی را به خود اختصاص می دهد. در این ورزش برای تیر اندازای از تفنگ های بادی ، ساچمه ای و اسلحه های گرم استفاده میشود.همچنین تیر اندازی تیر و کمان نیز یک زیر مجموعه از این رشته ی جذاب و دقیق می باشد.در این ورزش در سه وضعیت خوابیده،نشسته و ایستاده به تیراندازی می پردازند.در این مطلب به بررسی هر دو زمینه ی تیراندازی با سلاح گرم و بادی و تیراندازی با تیروکمان در دوبخش جداگانه میپردازیم:

الف)انواع رشته و اسلحه در باشگاه تیراندازی تهران

رشته های تیر اندازی که در باشگاه های سالنی یا میدانی ارائه می شود را میتوان به دسته های زیر تقسیم کرد:
•    رشته های مرتبط با تفنگ بادی و تپانچه ی بادی 10 متر.
•    رشته های تفنگ خفیف و تپانچه آزاد 50 متری.
•    رشته های تپانچه ی خفیف 25 متر.
•    رشته های اهداف پروازی و متحرک( تراپ شوتینگ و اسکیت شوتیگ)
 همچنین در باشگاه های تیراندازی تهران با انواع اسلحه های سرد و گرم میتوان نسبت به ورزش تیراندازی اقدام کرد :
•    تفنگ ساچمه زن: در این نوع اسلحه ی ورزش وزن ساچمه ها حداکثر 24 گرم و ماکزیمم قطر ساچمه ها 2.6 میلی متر است.
•    تپانچه: این اسلحه دارای برد و دقت کمتری نسبت به اسلحه های گرم است و در دونوع تپانچه ی بادی و تپانچه ی خفیف از آن استفاده میشود.راحتی در حمل و نقل و سبکی از ویژگی های تپانچه می باشد.
•    تفنگ: یک اسلحه ی گرم که برای تیراندازی با آن نیاز به نگهداری با دو دست است و لوله ی آن دارای خان است که شتاب بیشتری به گلوله بدهد. برد تیراندازی با تفنگ بیشتر از تفنگ ساچمه زن و تفنگ بادی است.

مطلب آموزش تیراندازی را در وبلاگ ورزشی آسان اسپرت بخوانید.

یک سالن تیراندازی استاندارد چه ویژگی هایی دارد؟

در این بخش به بررسی نکاتی می پردازیم که یک باشگاه تیراندازی استاندارد و زمین بازی تیراندازی تهران چه امکانات و ابعادی دارد . بهتر است هنگام ثبت نام باشگاه تیراندازی تهران یا اجاره باشگاه تیراندازی تهران به این نکات توجه کنید تا کیفیت تمرین و مسابقه ی شما بالاتر برود:
•    سالن تیراندازی تهران یا زمین بازی تیراندازی تهران 10 متری باید بطور کامل مسقف باشند.در تیراندازی هوایی باید محل استقرار تیراندازان سرپوشیده باشد تا در مقابل باران و نور آفتاب و ... محافظت شوند.
•    در سالن های تیراندازی 10 متر باید فاصله ی سکوی تیراندازی تا هدف 10 متر باشد . موضع شلیک باید در ابعاد 1×2.5 متر باشد.طول کلی سالن با فرض 6 خط تیر اندازی باید 6 متر عرض و 20 متر طول داشته باشد.
•    در زمین تیراندازی تهران  25 متری ، فاصله ی هدف تا موضع شلیک 25 متر طول و موضع شلیک در ابعاد 1×2.5 متر باید باشد. یک زمین با 5 خط تیراندازی باید 5/7 متر عرض و 25 متر طول داشته باشد.
•    همینطور در میادین باشگاه تیراندازی تهران 50 متری،اهداف در 50 متری موضع شلیک است و ابعاد کلی میدان با 6 خط شلیک در ابعاد 10متر در 6 متر طول باید باشد .

برای خرید ساک ورزشی به فروشگاه اینترنتی آسان اسپرت مراجعه کنید

وسایل و ادوات لازم در باشگاه های تیراندازی تهران

هر رشته از باشگاه های تیر اندازی نیاز به ابزار و وسایل خاص خود دارد که هنگام اجاره باشگاه تیراندازی تهران یا ثبت نام در آن بهتر است به آن توجه داشت :
•    رشته ی تفنگ بادی و ساچمه ای 10 متر: برای ثبت نام باشگاه تیراندازی تهران توجه داشته باشید که آن باشگاه دارای تفنگ بادی و ساچمه ای کالبیر 4.5 و تجهیزات آن، هدف کش( برای جابه جایی سیبل)، سیبل مرتبط با تفنگ باشد.
•    رشته ی تفنگ خفیف و تپانچه ی ورزشی آزاد: این دو رشته از باشگاه تیراندازی تهران نیز دارای تجهیزات یکسان هستند که شامل تفنگ/تپانچه ی ورزشی کالیبر 22 و تجهیزات آن،فشنگ مخوص کالیبر 22،هدف کش مخصوص زمین تیراندازی تهران و سیبل مرتبط با تفنگ خفیف یا تپانچه آزاد باشد.
•    رشته های تیراندازی هوایی: در این رشته زمین های تیراندازی باید تفنگ بدون خان ساچمه زنی مخصوص با گیج کمتر از 12 ، پرتاب کننده ی هدف مناسب، بشقابک های پرتابی،فشنگ مخصوص شماره ی 7.5 برای تراپینگ و 9/5 برای اسکیت وجود داشته باشد.

ب) تیراندازی با تیر و کمان در باشگاه های تیراندازی تهران

یکی از زیرشاخه های جذاب و پرطرفدار در باشگاه های تیراندازی، تیراندازی با کمان است.این رشته در دو سبک ریکرو(recurve) و کامپوند(compound) یا ترکیبی اجرا میشود. تفاوت این رشته در کمان آنها است و کمان رشته ی کامپوند دارای 2 قرقره است و تیراندازی و رکورد زدن با آن راحت تر از ریکرو است.در رشته ی تیر وکمان،باشگاه های تیراندازی تهران 4 سبک تیراندازی در هوای آزاد،در سالن،در بیابان و رشته ی فلایت آرچری برگزار میکندد.

اطلاعات مجموعه های ورزشی و کلاس تیراندازی را در سایت آسان اسپرت ببینید.

ابعاد و وسایل زمین تیراندازی تهران در رشته ی تیر وکمان

در باشگاه های تیر و کمان ابعاد زمین با تیراندازی با تفنگ و تپانچه متفاوت است و به شرح زیر میباشد:
•    تیراندازی در هوای آزاد : در این بخش بازیکنان در زمین تیراندازی تهران در فواصل مشخص (آقایان 30،50،70،90متر و خانم ها 30،50،60،70 متر) نسبت به تیراندازی اقدام میکنند. زمین این بازی باید شمالی- جنوبی باشد که بازی کنان از سمت شمال به جنوب زمین تیراندازی کنند.کف این زمین تیراندازی تهران پوشیده از چمن کوتاه شده و دور تا دور زمین با حصار مطئمن باید ایجاد شده باشد که خطری متوجه عابران نباشد. باید 50 متر پشت اهداف و 20 متر از هر طرف زمین خالی باشد.
•    تیر اندازی تیروکمان داخل سالن: این رشته در داخل سالن تیراندازی اجرا میشود و این نوع تیراندازی در فاصله ی 18 تا 25 متری صورت میگیرد.در فاصله ی 18 متری به سیبل 40 سانتی و در فاصله ی 25 متری به سیبل 60 سانتی متری. زمین این نوع از تیراندازی باید طوری باشد که 2 تا 4 تیرانداز در آن قرار بگیرد
•    آرچر فلایت : در این نوع تیراندازی هدف پرتاب تیر به دور ترین نقطه ی ممکن است و باید در فضای رو باز به عرض حداقلی 200 متر و طول 1 کیلومتر صورت بگیرد.
•    تیراندازی صحرایی : این رشته ترکیبی از تیراندازی با تیر وکمان، گلف و تپه نوردی است .در مسیر مسابقه 24 تا 28 سیبل وجود دارد که در فاصله های 10 تا 60 متری قرار گرفته اند.

هنگام ثبت نام در باشگاه تیراندازی تهران به چه نکاتی توجه کنیم ؟

زمانی که میخواهید در یک باشگاه تیراندازی ثبت نام کنید، بهتر است بین باشگاه های کاندید به بررسی مواردی نظیر:
•    مربی و آموزش دهنده دارای چه مدارکی است؟
•     استاندارد بودن زمین و سالن طبق معیارهای بالا.
•    لوازم و تجهیزات را باشگاه دراختیار شما میگذارد یا باید شخصا تهیه کنید.
•    اینکه آیا باشگاه زیر نظر فدراسیون است یا خیر.
•    در ماه چند جلسه و در هر جلسه چه مدت زمانی را به تمرین میپردازید.
•    هزینه ی جلسات و اینکه جلسات بصورت خصوصی ، نیمه خصوصی یا عمومی تشکیل میشود و ...
توجه فرمایید . البته راه آسان تر اینست که در وب سایت آسان اسپرت از لیست باشگاه های مورد تایید استفاده کنید تا یک انتخاب راحت و بدون دغدغه را تجربه کنید.

معروف ترین باشگاه های تیراندازی تهران

در بخش های قبلی به معرفی انواع رشته های تیراندازی پرداختیم. حال به معرفی چند سالن تیراندازی تهران معروف را نام میبریم :
•    باشگاه تیراندازی ساصد : واقع در اتوبان بابایی جنب بوستان یاس، جهت تمرین تیراندازی با انواع تفنگ.
•    باشگاه مجموعه ی انقلاب : یکی از بهترین باشگاه های تهران جهت تمرین انواع تیراندازی حرفه ای.
•    باشگاه معراج : اتوبان بابایی جنب خروجی حکیمیه.
•    باشگاه زیتون سبز : واقع در شهرک غرب ، جزو بهترین سالن تیراندازی تهران .
•    باشگاه تیراندازی دانا : واقع در میدان هروی به سمت لویزان جهت تمرین تیراندازی با کمان و تفنگ بادی.
•    و ...

بهترین کلاس تیراندازی تهران در کدام باشگاه برگزار می شود؟

باشگاه های مختلف در مناطق متفاوت تهران هم چون حکیمیه،لواسان و ... کلاس تیراندازی برگزار می کنند.البته کلاس تیراندازی در تهران با مربی مسلط و حرفه ای بسیار کمیاب است.اگر شما نیز به دنبال بهترین کلاس تیراندازی در تهران هستید، می توانید برترین گزینه ها را در سایت آسان اسپرت مشاهده و پس از بررسی امکانات و شرایط کلاس ها ثبت نام خود و یا فرزندانتان را به صورت آنلاین انجام دهیدفراموش نکنید که پیشرفت در ورزش تیراندازی به توانایی های فردی مانند تمرکز ،دقت،هوش و سرعت عمل نیز بستگی دارد و صرفا با شرکت در کلاس تیراندازی نمی توان به این مهارت ها دست یافت بلکه تمرین در باشگاه نیز امری مهم برای رسیدن به موفقیت و پیشرفت چشمگیر است..


در این بخش  به بررسی نکاتی پرداختیم که هنگام اجاره باشگاه تیراندازی تهران یا ثبت نام باشگاه تیراندازی تهران باید به آن توجه کرد. اما جست جو بین باشگاه ها برای پیدا کردن بهترین باشگاه کاری زمان بر است . آسان اسپرت دارای لیستی از بهترین و حرفه ای ترین کلاس ها و باشگاه های تیراندازی هست که میتوانید به راحتی و بدون دردسر نزدیک ترین باشگاه نسبت به خود را انتخاب و نسبت به ثبت نام باشگاه تیراندازی تهران یا اجاره سالن و زمین با قیمت فوق العاده مناسب اقدام فرمایید.

برای مشاهده اطلاعات مربی تیراندازی کلیک نمایید.