بلاگ
همکاری با ما ورود / عضویت ورود مدیران

زمین تنیس خاکی تهران

۱۵/۱۹
توضیحات

تنیس یکی ورزش های فوق العاده پرهیجان و پرتحرک است که دارای فوائد بیشماری برای روح و جسم افراد است .این ورزش در ابتدا بعنوان یک ورزش سلطنتی انجام میشد ولی به مرور در بین مردم عادی گسترش یافت و مورد استقبال قرار گرفت. فوائدی چون کاهش وزن، افرایش تراکم استخوان، بهبود عملکرد قلب و عروق، کالری سوزی فوق العاده، بهبود روحیه و اعتماد بنفس و ... تنها بخشی از فوائد این ورزش می باشد.اگر به دنبال اجاره یا رزرو اینترنتی زمین تنیس خاکی تهران هستید و نمی دانید چگونه بهترین زمین را انتخاب کنید، ادامه ی مطلب را بخوانید.

تاریخچه ی زمین تنیس خاکی تهران

بد نیست برای شناخت گذشته ی زمین تنیس خاکی تهران ابتدا تاریخچه تنیس را بررسی کنیم و ببینیم از کی زمین های تنیس خاکی تهران بوجود آمدند.

ورزش تنیس در ابتدا در دهه های 12 و 13 میلادی در فرانسه اختراع شد. بعدها (قرن 18) توسط آقای هاری به مردم انگلیس معرفی شد و کم کم درکشور های دیگر گسترش یافت. بعد از جنگ جهانی دوم و در حدود سالهای 1320 به ایران راه یافت و اولین زمین تنیس تهران در روبروی ورزشگاه شیرودی یا امجدیه ی سابق افتتاح شد. همچنین در زمانی که انگلیس ها در جنوب ایران مستقر بودند ورزش تنیس را بسیار در زمین های خاکی جنوب بسیار انجام میدادند.متداول ترین انواع زمین تنیس، زمین تنیس چمن و زمین تنیس خاکی است .

مزایای زمین تنیس خاکی تهران

زمین های تنیس خاکی تهران معایب بالا را ندارند و محاسن ویژه ی خود را دارند که هنگام اجاره ی زمین تنیس خاکی تهران بد نیست به آن ها توجه نمایید: • نرم بودن زمین هنگام بازی: همین ویژگی نرم و یکنواخت بودن زمین خاکی باعث شده است که اقبال برای زمین های تنیس خاکی تهران افزایش پیدا کند.

چرا که از جهش های غیر معقول توپ جلوگیری میشود و جابجایی در زمین امن تر و راحت تر است. • سرعت معقول بازی: به دلیل اینکه حرکات توپ نسبت به زمین چمن معقول تر و آرام تر است بازیکنان علاقه ی بیشتری به این نوع زمین دارند چرا که فرصت بیشتری برای فکر کردن و انتخاب حرکت دارند. • امنیت بالا: نسبت به زمین های چمن و زمین های سفت، به علت جذب آب بالا امنیت بالاتری دارند و احتمال آسیب در آنها کمتر است. • جلوگیری از حقه های تنیس: در زمین های تنیس خاکی تهران که تازه تمیز و یک دست شده باشد،به دلیل اینکه جای توپ روی زمین می ماند دیگر نمی توان حقه هایی فرود آوردن توپ در نزدیکی خطوط و امتیاز گرفتن زد.

امتیازات فوق باعث شده است که در سالیان اخیر شرکت در تمرینات و اجاره ی آنلاین زمین تنیس خاکی تهران بسیار پرطرفدار شود.

معایب زمین های تنیس چمن چیست؟

هر دو سبک تنیس روی چمن و تنیس روی زمین خاکی اشتراکات زیادی دارند، اما بعضی اشکالاتی که در تنیس روی چمن وجود دارد باعث شده است که استقبال از زمین تنیس خاکی تهران بیشتر از چمن ها باشد. افراد حرفه ای در مورد تفاوت زمین چمن و خاکی موارد مختلفی را می گویند. مهم ترین این ایرادات عبارتند از: • زمین چمن برای بازو خوب نیست: زمین چمن باعث تغییرات ناگهانی توپ میشود که این امر میتواند فشار بر روی بازوها را زیاد کرده و باعث فرسودگی بازوان شود.هرچه زمین چمن فرسوده تر باشد این فشار بیشتر است. • هزینه ی بالای نگهداری: باید زمین تنیس کاملا صاف، با سطحی یکنواخت باشد.

همین امر باعث شده است که هزینه ی نگهداری زمین چمن نسبت به زمین های تنیس خاکی در تهران بالاتر برود.چرا که کوچکترین برجستگی یا لغزندگی سطح میتواند باعث آسیب شود. • آمار مصدومیت بسیار بالا: آمار مصدومیت زمین های چمن مخصوصا در روز های اول بعد از آماده سازی در مقابل زمین تنیس خاکی در تهران بالاتر است. مثلا در تنیس ویمبلدون 2013 در ابتدای کار 7 تنیسور به دلیل مصدومیت ناشی از چمن از ادامه ی مسابقات انصراف دادند.

یک زمین تنیس استاندارد چه ویژگی هایی دارد؟

در بخش قبلی معایب و مزایای هر دو نوع زمین را بررسی کردیم. درصورتی که میخواهید در کلاس تنیس ثبت نام کنید یا نسبت به اجاره آنلاین زمین تنیس خاکی تهران اقدام نمایید باید به استاندارد بودن زمین اطمینان پیدا کنید.

زمین های تنیس خاکی تهران خوب باید دارای ویژگی های زیر باشد : • یک زمین مستطیل در ابعاد 23.77×8.23 متر و بازی های دوبل در زمینی به ابعاد 23.77×10.97 متر باید انجام شود. • زمین باید در وسط توسط یک تور که از کابل فلزی و به ارتفاع 1.07 متر جداسازی شده باشد.ارتفاع تور در بخش میانی باید 0.914 متر باشد. همچنین نباید توپ از سوراخ های تور رد شود. • خطوط زمین از بیرون باید اندازه گیری شود. پهنای خطوط باید 10 سانتی متر باشد. خطوط سرویس باید به فاصله ی 6.4 متر از تور باشند.خط مرکزی در وسط خطوط کناری قرار میگیرد و عرض آن 5 سانتی متر است. • برای زمین های بین المللی حد فاصل اطراف زمین و میله های پشت آن 6.4 متر و میله های کنار آن 3.66 متر و برای زمین تنیس خاکی های تهران که برای مسابقات باشگاهی استفاده میشوند این فواصل 5.48 و 3.5 متر است.

باید توجه کنید که زمین اگر سرپوشیده باشد در مواقع بارانی هم قابل استفاده است اما اگر رو باز باشد در فصول سرد، هم کمتر قابل استفاده است و هم محل تمرین سرد خواهد بود. • جنس زمین تنیس میتواند آسفالت ، بتن، اکرلیک، چمن مصنوعی ، پارکت و ... باشد که در مورد زمین های تنیس خاکی تهران از جنس خاک رس یا خاک مصنوعی است . • انواع سیستم روشنایی زمین تنیس خاکی در تهران شامل سیستم روشنایی جانبی( 4 یا 6 چراغ اطراف زمین)،روشنایی کرنر( 4 چراغ گوشه های زمین) • چنانچه در یک زمین تنیس خاکی خصوصی تهران تمرین میکنید باید بدانید که باید ورزش تنیس در سکوت کامل و در دمای هوای حدود 15 درجه انجام شود

آموزش تنیس و مقالات دانستنی های تنیس را در وبلاگ ورزشی آسان اسپرت مطالعه نمایید.

• تفاوتی ندارد که در یک زمین تنیس خاکی خصوصی تهران ورزش میکنید یا در یک زمین نیمه خصوصی، مجموعه ای که در آن تمرین میکنید باید شامل پارکینگ،دستشویی و حمام و بوفه و ... باشد.

نکات مهم اجاره ی زمین های تنیس خاکی تهران

در صورتی که میخواهید زمین تنیس خاکی خصوصی تهران را اجاره کنید، علاوه بر نکات بالا المان های زیر را در مورد زمین ها مقایسه کنید : • زمین زیر نظر فدراسیون هست یا خیر • مدت زمان هر سانس اجاره • هزینه ی هر سانس اجاره • بررسی کنید راکت و توپ و... در اختیار شما قرار میگیرد یا باید خودتان همراه داشته باشید. • وسایل بازی رایگان در اختیار شما قرار میگیرد یا اجاره ای باید در مورد آن پرداخت کنید.

برای تمرین مربی حضور دارد یا خیر و هزینه ی آن به چه صورتی است و ... در صورتی که قصد اجاره آنلاین زمین تنیس خاکی تهران را داشته باشید تمامی موارد فوق بعنوان اطلاعات زمین قابل مشاهده و مقایسه است. این یکی از بزرگترین مزایای اجاره آنلاین زمین تنیس خاکی تهران نسبت به باقی روش های پیدا کردن زمین مناسب است.

بهترین روش اجاره زمین تنیس خاکی تهران چیست؟

چنانچه شما به دنبال اجاره زمین تنیس خاکی تهران هستید، میتوانید در سطح شهر جستجو کنید و بهترین و استاندارد ترین زمین تنیس خاکی در تهران را پیدا کنید. اما بجای سر زدن به همه ی زمین های تنیس میتوانید به راحتی از فهرست زمین هایی که در سایت آسان اسپرت وجود دارد و همه ی زمین ها استاندارد و دارای امکانات بالا و هزینه ی بسیار مناسبی هستند، نسبت به رزرو اینترنتی زمین تنیس خاکی تهران اقدام کنید و در زمان خود بسیار صرفه جویی کنید

خرید راکت تنیس را از فروشگاه ورزشی آسان اسپرت انجام دهید

رزرو زمین تنیس تهران.